اگر فرزندتان ناهار خود را به مدرسه بیاورد، شما در این سال تحصیلی حدود 180 ناهار درست می‌کنید و فرزندتان هم آن نهار را میل می کند. پس با خرید ظرف غذا دخترانه یا بهترین ظرف غذا کودک و دانش آموز بادوام که به راحتی تمیز و براحتی بسته بندی میشود، قدردانی خواهید بود. پس در این مقاله همراه ما باشید.

 بهترین ظرف غذا مدرسه

امروزه طرحهای متنوعی از ظرف غذا پسرانه فانتزی  و دخترانه فانتزی تولید میشود. در دنیای امروز کودکان، دانش آموزان و دانشجویان و حتی کارمندان نیاز دارند غذای خود را به مدرسه یا محل کار خود ببرند. پس خرید ظرف نگهدارنده غذا که بتواند غذا و میوه را از خراب شدن و آلوده شدن محافظت کند و گرم نگه دارد بسیار ضروری میباشد.

کیفیت ساخت این ظرف نگهدارنده غذا با توجه به در ارتباط بودن با سلامتی ما بسیار حیاتی است. پس بهتره در خرید از محصولات ناشناخته و بدون کنترل کیفیت خودداری کنیم.

ظرف غذای چند بخشی برای دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان و اساتید و کارگران استفاده می شود.

جذابیت و زیبایی ظرف غذای کودک و دانش آموز فانتزی

نکات مهم در خرید ظرف غذای مدرسه و مهدکودک

شاید به نظر خیلی ساده به نظر برسد ولی چند نکته مهم در انتخاب ظرف نگهدارنده غذای کودک، حال چه دخترانه و چه پسرانه تاثیر گذاراند. این پارامترها شامل جنس، طرح، دوام، کیفیت، اندازه، حمل آسان و سهولت در استفاده، بسیار باید به آنها نیز توجه شود.

 • ماندگاری:  کیف ناهار در طول سال تحصیلی چگونه نگه می دارید؟ به دنبال چیز محکمی باشید که در برابر ضربه خوردن (به خاطر بچه ها) مقاومت کند. ما عاشق مداد پلاستیکی هستیم که هم ضد آب و هم عایق هستند.
 • تمیز کردن آسان: ظرف غذای خوب برای بچه‌ها را می‌توان با ماشین شستشو داد و با هوا خشک کرد یا به سادگی با یک پارچه مرطوب و تمیز پاک کرد.
 • ظرفیت:  بیشتر بچه‌های مدرسه‌ای نیازی به نهار ندارند، اما ظرف غذا با فضای کافی، برای همه چیز از جمله میوه و میان وعده مفید خواهد بود.
 • سبک وزن:  در برخی مدارس دانش آموزان ظرف غذای خود را در تمام طول روز با خود حمل می کنند، بنابراین مطمئن شوید که چیزی را انتخاب میکنید که خیلی دست و پا گیر نباشد، در غیر این صورت ممکنه آن را کنار بگذارند.
 • قیمت مناسب: یک ظرف غذا علاوه بر کیفیت مناسب بایستی قیمت معقولی داشته باشد.


غذای مورد علاقه کودک

اول از همه بدانید ظرف غذای کودکانی که به مهدکودک و پیش‌دبستانی می‌روند با بچه‌هایی که به مدرسه، اردو و یا گردش‌های خانوادگی می‌روند، متفاوت اند. از سوی دیگر ظرف غذا‌هایی که برای پاستا، برنج، پیتزا، سبزیجات و غذاهای جامد مناسب هستند ممکنه توانایی بسته بندی غذاهایی چون خوراک لوبیا، سوپ، ماست و غیره را نداشته باشند.ظرف غذای بادوام و آسان بازشو کودک و دانش آموز

جذاب بودن طراحی

اکثر بچه‌ها بیشتر به ظاهر ظرف غذای خود اهمیت می‌دهند، بنابراین طیف گسترده ای از سبک‌ها و رنگ‌های موجود در فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین مانند شاهزاده دیزنی، کیتی، اسب تک شاخ،  قهرمانان کارتونی و دایناسورها برای کودکان یک امتیاز محسوب می‌شود که ممکن است ظاهر آن‌ها برای کودک شما نیز جذاب باشد. مطمئن باشید اکثر بچه‌ها به یک ظرف غذای مملو از خوراکی‌های خوشمزه و دارای ظاهری جذاب، لذت میبرند و بهتر غذا میخورند.

بهترین ظرف غذا کودک

ظروف غذای کودک برای نگهداری غذا و میوه برای کودکان در مهدکودک با طرحهای فانتزی استفاده میشود تا کودکان به خوردن غذا و میوه ترغیب شوند.این ظروف غذا ها با توجه به حساس بودن تغذیه کودکان از پلاستیک با کیفیت بالا ساخته میشوند که این موضوع نیز بسیار با اهمیت هستند.

جنس ظرف غذا

 • ظروف غذای سبک وزن و مناسب با وزن غذا کمک می‌‌کند تا کوله پشتی یا کیف کودک سنگین نشود.
 • ظرف غذای دانش آموز ها بایستی عایق بندی شده و بتواند برای چند ساعت غذا را ایمن نگه دارد. اگر جنس ظرف غذایی که خریداری کرده‌اید به گونه‌ ای است که دمای غذاها را ایمن نگه نمی‌دارد، خالی از لطف نیست که یک کیف عایق، همراه با بند برای حمل آن تهیه کنید.
 • جنس ظرف غذای کودک در برابر لکه‌‌ها مقاومت کنند و شکاف‌‌های آن، باقی‌ مانده غذاها یا لکه‌ها را به دام نیندازد.
 • ظرف غذای کودک باید قابل استفاده در مایکروویو و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی باشد.
 • جنس ظرف غذا باییستی به اندازه کافی محکم و سخت ساخته شود تا در اثر فشرده شدن در کوله پشتی و یا حتی انداخته شدن روی زمین را حداقل به اندازه یک سال تحصیلی داشته باشند به طوری که پس از استفاده زیاد و خشن توسط بچه‌‌ها نشکند.
 • ظرف غذای کودک باید به گونه ای طراحی و مهر و موم شده‌ که از نشتی غذاهایی چون سوپ یا سایر مایعات جلوگیری کند.
 • هر محفظه‌ تعیین‌ شده ظرف غذا‌ بهتره برای اینکه غذاها را خوب نگه دارد، در محکم و با کیفیت داشته باشد.

اندازه ظرف غذا

 • اندازه ظرف غذای کودک ایده ‌آل باشد. نباید آنقدر بزرگ که مجبور شوید مقدار زیادی غذا بسته بندی کنید و نه آنقدر کوچک که نتوانید یک وعده غذا را با اندازه مناسب بسته بندی نمایید. پس این ظرف‌ها در عین جمع و جور بودن جادار و کاربردی هستند.

حمل آسان ظرف غذا

 • ظروف غذای کودکان باید به راحتی داخل کوله پشتی جای بگیرند ضمن اینکه به بیرون آوردن راحت آن‌ها نیز از کیف توجه شود که البته دسته دار بودنشان به این امر کمک زیادی می‌کند.
 • ظروف غذایی که در کیف قرار گرفته‌ اند باید به راحتی روی شانه قابل حمل باشند و یا به صورت عمودی از طریق دسته، با دست جابجا ‌شوند.

سهولت در استفاده ظرف غذا

 • ظروفی که دارای پارتیشن هستند، یک گزینه مفید و عالی برای تقسیم و جداسازی آسان و همین طور مرتب نگه داشتن غذاها به شمار می‌آیند چراکه قسمت‌های آن‌ها به صورت منظم یا روی هم چیده شده اند و یا در کنار هم قرار گرفته اند. این تقسیم ‌کننده‌ها امکان داشتن چندین نوع غذا را در کنار یک میان وعده سازمان یافته، آن هم با حفظ تازگی و بافت، در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • این ظروف در عین اینکه غذاها را مرتب نگه می‌دارند، به گونه ای هستند که تمیز کردن، شستن و خشک کردن قطعات آن‌ها آسان باشد. از طرف دیگر باید این نکته را در نظر داشته باشید که شستشوی دستی مدل‌‌های دارای محفظه‌‌های کوچک با گوشه‌‌های تنگ نسبت به مدل های برخوردار از محفظه‌‌های بزرگ‌ و گوشه‌‌های گرد، دشوارتر است.
 • طراحی ظروف غذای کودکان به صورتی باشد که بچه‌های خردسال بتوانند به تنهایی هر قفل یا دربی را باز و کاملاً ببندند.

بهترین ظرف غذای دخترانه موجود در بازار

دخترها روح لطیف دارند و به جنبه زیبا شناحتی خیلی توجه می کنند. پس در انتخاب ظرف غذا دقت کنید که طرح روی جعبه از شخصیتهای کارتونی مثل فروزن، کیتی و سایر شخصیت های محبوب کودکان و با رنگ شاد دخترانه مثل صورتی بنفش رنگ آمیزی شدند. این موضوع روی علاقه کودک به خوردن غذا بسیار تاثیر گذار اند.

بهترین ظرف غذای پسرانه موجود در بازار

ظرف‌‌های غذای پسرانه بایستی طرحهای مورد علاقه کودک شما را داشته باشند با طرح‌های پسرانه آن می‌توانند پسربچه‌ها را به غذا بیشتر جذب کنید. جذابیت ظرف غذا به حدی است که از آن میتوانید به عنوان هدیه به فرزند خود استفاده کنید.جهت انتخاب لوازم تحریر مدرسه حتما بخوانید: راهنمای خرید لوازم تحریر مدرسه

نکات مهم در خصوص رعایت بهداشت ظرف تغذیه مدرسه

توجه به حفظ بهداشت، سلامت، طراوت و تازگی تغذیه در حفظ سلامت کودک نقش مهمی دارد.
 • در زمان خرید جهت رعایت بهداشت ظرف تغذیه مدرسه بایستی دقت داشت که ظرف غذا محفظه‌های بهداشتی دارند. این محفظه‌های بهداشتی امکانی را در اختیار والدین قرار می‌دهند تا انواع خوراکی‌ها مانند میوه‌های خرد شده، تنقلات و تغذیه اصلی را بدون نگرانی از آلوده شدن برای کودکشان بگذارند.
 • قفل یا پلمپ شدن این ظرف‌ها نیز از نشت، کثیفی و انتشار بوی مواد غذایی در کوله نیز جلوگیری می‌کند از این رو مهم تلقی می‌شود.
 • ظروف فاقد مواد سمی و مضر باشند چراکه این مواد به مرور می‌توانند برای انسان‌ها مشکلاتی را ایجاد کنند.

قیمت ظرف غذا

قیمت انواع ظروف نگهدارنده غذای کودک با توجه ساختار و کیفیت آن بسیار متنوع میباشد و فروشگاه‌های آنلاین بسیاری مانند سایت مجیک نوت آن‌ها را ارائه می‌دهند. قیمت این ظروف از قیمت مقرون به صرفه در بازار وجود دارد تا بنا به کاربرد به قیمت بالاتری در فروشگاه‌های حضوری و آنلاین به فروش می‌رسد. هر شخصی براساس نیاز و کاربرد، هزینه پرداخت کرده و نوعی از این ظروف را تهیه می‌کند.

بهترین ظرف غذا دانش آموزی

یکی از لوازم کاربردی در کنار لوازم تحریر مدرسه، ظرف غذای دانش آموزی هستند.ظروف غذا برای دانش آموزان دبستان نیز مناسب اند که در زنگ تفریح بتوانند با خوردن میوه و میان وعده انرژی شان را بدست آورند. ظروف غذا در طرح های دخترانه (کیتی، حیوانات، فروزن) و پسرانه (بت من، بن تن) در تنوع زیاد و قیمت مناسب موجوداند.

خرید آنلاین ظرف غذا دخترانه و پسرانه

فروشگاه آنلاین مجیک نوت انواع ظروف غذا فانتزی در طرح های دخترانه و پسرانه با بهترین قیمت و با دوام و شراط ارسال رایگان را با بهترین برند های ایرانی و خارجی فراهم کرده اند.منبع: nytimes.comtodaysparent.com
امتیاز این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید